Bejegyzések

edzés címkéjű bejegyzések megjelenítése

Dr.Gabrielle Lyon:Örökké erősen

 A könyv alcíme:Új,tudásalapú stratégia a jó öregedéshez Dr.Gabrielle Lyon könyvének borítószövege azt ígéri,hogy zsírt égetünk,megelőzzük a szívbetegségeket,visszafordíthatjuk a diabéteszt,azaz a cukorbetegséget,elmések maradjunk és fokozzuk az energiaszintünket. Igencsak ambíciózus célkitűzés az emberi egészség ennyi összetevőjén egyszerre javítani,de a könyv végigolvasása után látni fogjuk,hogy lehetséges. Egy, a szokásostól merőben eltérő egészségfejlesztési stratégiát vázol dr.Lyon. Ez pedig nem más,mint az izomépítés.  Mert ha nő az izomtömeg,csökken a zsírtömeg,javul a testzsír-százakékarány,s amint Dr.Lyon egyik páciense elmondja:a test magától is fogyni akar. Nem kételkedvén a módszer hatásosságában,néhány megjegyzést azért szeretnék fűzni a könyvben olvasottakhoz. 1. Ha valakinek nagyon nagy mértékű túlsúlya van,és szeretne fogyni,ne az edzőteremben kezdje!Fennáll ugyanis a csontok,ízületek túlerőltetésének veszélye,magyarul:a sérülésveszély. Elòbb adjon le néhány ki...

Stefano Ardito:Alpok

 Stefano Ardito könyve magyar nyelven a "Túrázóknak'" sorozatban jelent meg, s azt kell mondanom: minden igényt kielégít. Kellő alapossággal ír az Alpok különböző fontos és bejáratott túraútvonalairól, kezdők és haladók egyaránt használhatják, azonkívül rendkívül gazdagok illusztrált, úgyhogy lehet, hogy " városi puhány" még kedvet is kap egy kis hegymászásra. Persze, azért csak lassan a testtel! A könyv első fejezete éppen arról szól, hogyan kell elindulni egy jó kis Alpok-túrához. Milyen nadrágot érdemes viselni: farmert, vászonnadrágot ( nyáron, persze...) vagy modern polárisat? Kell-e vinnünk sziklamászó- felszerelést, ha a túra amúgy ezt nem indokolja? Turistaházban, szállodában, vagy a régiek nyomán, sátorban töltsük az éjszakát? Mit tartalmazzon az elsősegély-láda,s hogyan kell viselkednie, mit kell tennie annak, akinek társa hegymászás vagy sziklámászás közben megsérül. Kell-e speciálisan edzeni egy efféle túrához? A könyv szerint inkább csak az idősekne...