Hans Brandenburg:A hitélet gyermekbetegségei

Hans Brandenburg:A hitélet gyermekbetegségei című könyve, bár az 1970-es években íródott, a kereszténység jelenlegi helyzetét tekintve, sajnos, ma is aktuális. A hitélet gyermekbetegségei arról a két jelenségről, viselkedésformáról szól, melyek alaposan megkötik a keresztény hívő életét,vallásgyakorlatát.
Az első a törvényeskedés. Brandenburg hangsúlyozza, hogy senki sem képes egyedül betölteni a törvény követelését. Isten azért küldte el a földre egyszülött Fiát, hogy kitépje az emberiséget a törvény kamraiból, megbocsátást adjon.
A második a rajongás. A rajongó nem képes mérlegelni, nem ismeri fel saját bűneit, mert azt gondolja, hogy ő mindig Istenben jár. Ezáltal a rajongó törvényeskedővé válik. Rajongás és törvényeskedés tehát kéz a kézben jár.
Hogyan tudjuk elkerülni, hogy rajongók vagy törvényeskedők legyünk? Úgy, hogy odafigyelünk a Szent Szellemre, a Ő munkájában élünk, megkíséreljük életünkben elválasztani a jót a rossztól.
Brandenburg éppen azért bírálja a karizmatikus mozgalmakat, mert szerinte ezt az elválasztást ők nem teszik meg, ezáltal a rajongás bűnébe esnek. Alázattal, istenfélelemmel lehet elkerülni, hogy a hitélet gyermekbetegségekkel járjon együtt.

Evangéliumi Iratmisszió, é.n.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Cormac McCarthy:Az utas/Stella Maris

Krasznahorkai László:Megy a világ

Guy de la Bédoyére:Praetorianusok.A római császári testőrség felemelkedése és bukása