Lee Robinson: A kutya ügyvédje

A kutya ügyvédje nagyon érdekes könyv, lélektani regény, családregény, és úgynevezett " kutyás könyv" egyszerre. És, hogy szavam ne felejtsem: minden tragikum ellenére nagyon jókedvű...
Lee Robinson regénye egyes szám első személyben íródott. Sallyt, a családjogi bíróság egyik tehetséges jogász- hölgyét különös kéréssel keresi meg a bíró- aki egyébként a volt férje...Egy gazdag házaspár válik, és nem tudnak megegyezni a kutyán. Legyen tehát a kutya ügyvédje, azaz gyámja! A jogásznő eleinte hüledezik, aztán nem bánja meg, hogy elvállalta a szokatlan feladatot. Megismeri- és ezáltal mi is megismerkedünk egy házasság anatómiájával,  az érzelmek kihűlésével, az ellenségeskedés elmélyülésével. Emberi sorsok nagyívű ábrázolása jellemzi Lee Robinson könyvét. Olyan történet, illetve történetek, melyek bármelyikünkkel illetve bármelyik szomszédunkkal megeshetnek. Finom ízek, jóleső nőiesség, sok humor és sok tragédia. A kutya ügyvédje messze túlmutat a hazánkban megjelenő bestsellerek többségén. Szokatlanságában jó. Nem ponyva, nem nőregény, valami nagyobb minőség, valami derű, valami arany.
Őszinte.

Magyar nyelven olvasható a Reader's Digest Válogatott Könyvek sorozat 2016/3. kötetében. Itt megadjuk a főoldalt ( rd.hu), innen lehet kalandozni érdekes és izgalmas olvasnivalók után kutatva.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Cormac McCarthy:Az utas/Stella Maris

Krasznahorkai László:Megy a világ

Guy de la Bédoyére:Praetorianusok.A római császári testőrség felemelkedése és bukása