Jacques Attali: Ki kormányozza holnap a világot?

Jacques Attali az EBRD elnöke volt, könyve tehát nem azoknak íródott, akik végletesen hisznek a nemzeti szuverenitásban...Ugyanakkor a Ki kormányozza holnap a világot? című könyv nem tekinthető a globalizmus feltétlen dicséretének sem. Valahol az antiglobalizmus és a globalizmus között foglal helyet, inkább az utóbbi térfélen pattogtatva a labdát...
Mert van ám sok dolog, amit nem értünk. Nem értjük, hogy a középkori itáliai városok hegemonikus törekvését miért nevezi a Szerző világkormánynak? Nem értjük, hogy Németalföld kereskedői miért akartak világkormányt létrehozni. Az sem teljesen világos, hogy a FIFA, vagy a Postaügyi Unió, vagy éppen az eszperantó nyelv miért tekinthető a globális kormányzás eszközének.
Attali az egész világtörténelmet úgy akarja láttatni, mint globalista és antiglobalista erők harcát. bizonyos szempontból igaza is van- de azt gondolom, ez a könyv tipikus példája annak, hogyan NEM szabad történelmet írni: tendenciózusan, egy szempontot ráerőltetve mindenre, források és hivatkozások nélkül. Tükörbe nézek, polihisztor vagyok mindent tudok és minden bölcsesség csak nálam- ez sugárzik Attali úr könyvéből.
Mindettől eltekintve, ha valaki tud ezzel azonosulni, érdekes történelmi és futurológiai könyvet vehet kézbe- csakhogy kérdés, hogy ezzel kell-e azonosulni...

Építési telkeket keresünk Magyarország egész területéről. Tiszta tulajdoni lap, közművesített telek. Írjon a konyvekhez@gmail.com címre, adja meg elérhetőségét! Visszahívjuk! 

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Cormac McCarthy:Az utas/Stella Maris

Krasznahorkai László:Megy a világ

Guy de la Bédoyére:Praetorianusok.A római császári testőrség felemelkedése és bukása